Filmografie

Silviu - Tranziția, bat-o vina... - regia Cristina Nichituș, 2010, Paradox Film

Soldat Ferme - Ces Amours La - regia Claude Lelouch, 2009, MediaPro Pictures

Client - Schimb valutar - regia Nicolae Mărgineanu, 2008
Marshall Geller - Second In Command - Castel Films (lb. engleză) regia Simon Fellows (cu Jean Claude Van Damme)
Gentleman - Armistice - documentar BBC
Paramedic - Return Of The Living Death4: Necropolis - (lb. engleză) regia Ellory Elkayem
Gregor - Gargoyle - Ambient Film (lb. engleză) regia Jim Wynorski (cu Michael Pare)
Șofer - Maria - regia Călin Netzer
Stassi - My Name Is Modesty - Castel Films (lb. engleză) regia Scott Spiegel
Sergent Cox - A Case Of Evil - Castel Films (lb. engleză) regia Graham Theakston
David - Une morte pour une vie - (lb. franceză) regia Benoit D'Aubert
Woodcutter - Princess Of The Thieves - Castel Films (lb. engleză) regia Peter Hewitt (cu Malcom McDowell)
Polițist - Shrunken City - Castel films (lb. engleză) regia Ted Nicolaou
Raoul Kervalec - Tapage Nocturne - regia Gerard Coq (lb. franceză)
Prezentator TV - Față în față - regia Marius Barna
Constantin - Ultima gară - regia Bogdan Dumitrescu
Primul balerin - Asfalt Tango - regia Nae Caranfil
Polițist - Dark Angel - (lb. engleză) regia Linda Hassani
Flunky - Trancers IV - regia David Nutter (lb. engleză), 1992
Titi - E perigoloso sporgersi - regia Nae Caranfil

Teatru

Piotr - Ivanov - A. P. Cehov, regia Andrei Șerban, Teatrul Bulandra, Bucureşti ian 2011

Padre Lorenzo - Romeo & Julieta Musical, Teatrul de Operetă Bucureşti, regia M.G.Kerenyi, muzica G. Presgurvic, mai 2009

James McHogson - Interpretul - Tristan Bernard, regia & muzica Radu Gheorghe, Teatrul Foarte Mic, Bucureşti mai 2009

Friar Tuck - Heart Of The Lion, Filarmonica Pitești martie 2009, cu Gary Dilworth și Eric Bocks
Ioji - Voievodul ţiganilor, Teatrul Național de Operetă București 2008, regia Răzvan Dincă
Bufonul - Un bufon la... Veneţia, Teatrul de Operetă București 2008
Mim - În căutarea tonului, de Ionuț Ștefănescu, Filarmonica "G. Enescu" (Ateneul Român) 2008
Recitator - Festivalul ENESCU 2007 septembrie, Filarmonica "G. Enescu" (Ateneul Român), muzică contemporană
Recitator - Festival de Muzică Academică, Sighișoara 2007 august (alături de Liliana Nikiteanu și Viniciu Moroianu)
Njegus - Văduva Veselă - Franz Lehár, Opera Națională București (stagiunea 2007)
Invitat la bal - Liliacul - Johann Strauß, Opera Națională București și Opera din Timișoara
Richmond - Richard al III-lea se interzice - Matei Vișniec, regia Cătălina Buzoianu, Teatrul Bulandra
Herz - Directorul de Teatru - W. A. Mozart, dir. Doru Marin, Filarmonica "G.Enescu"
Ludwig - Ludwig, Nicolo & Jo - regia Radu Gheorghe, Teatrul Național
Regizorul de culise - Șase personaje în cautarea unui autor - Pirandello, regia Liviu Ciulei, Teatrul Bulandra
Domnul - De Pretore - Eduardo de Filippo, regia Horațiu Mălăele, Teatrul Bulandra
Polițist - Roberto Zucco - regia Benjamin Walker, Teatrul Bulandra
Ulisse - Odiseea 2001 - regia și scenariul Cătălina Buzoianu, Teatrul Bulandra
Heinrich Meisel - Uite Tata, Nu E Tata - Arnold & Bach, regia Ion Lucian, TES
Truffaldino - Turandot - Carlo Gozzi, regia Cătălina Buzoianu, Teatrul Bulandra
Adriano - Mediterana - Panait Istrati, regia Cătălina Buzoianu, Teatrul "Maria Filloti" - Brăila
Secretarul - Mama Curaj - B. Brecht, regia Cătălina Buzoianu, Teatrul Bulandra
Poetul - Levantul - Mircea Cărtărescu, regia Cătălina Buzoianu, Teatrul Mundi
Jean - Petru sau Petele din soare - Vlad Zografi, regia Cătălina Buzoianu, Teatrul Bulandra
Pulcinella - Scandal la Palermo - Goldoni, regia Cătălina Buzoianu, Teatrul Bulandra
Delfinul - Mireasa mută - Ben Johnson, regia Al. Tocilescu, Teatrul de Comedie
Vince - Copilul îngropat - Sam Shepard, regia Cătălina Buzoianu, Teatrul Bulandra
Mărginoiu - Patul lui Procust - Camil Petrescu, regia Cătălina Buzoianu, Teatrul Bulandra
de Brissard - Fuga - Bulgakov, regia Cătălina Buzoianu, Teatrul de Comedie
Aeneas - Troilus și Cresida - Shakespeare, regia Dragoș Galgoțiu, Teatrul de Comedie
Ferdinand - Ceauseșcu's Ear - J. Stembridge, regia Jerry Stembridge, Teatrul româno-irlandez
Eliberatorul - Ce ne facem fără Willy? - George Astalos, regia L. Szekely-Anton, Teatrul de Comedie
Laurent - Cage aux Folles - Jean Poiret, regia Valeriu Moisescu, Teatrul de Comedie
Albin - La Papagalul Verde - Arthur Schnitzler, regia Lucian Giurchescu, Teatrul de Comedie
Danceny - Legături periculoase - Cristopher Hampton, regia Al. Darie, Teatrul de Comedie
Flute, Thisbee - Visul unei nopți de vară - Shakespeare, regia Al. Darie, Teatrul de Comedie

Regie

Membru în Juriul trofeului ”Ion Dacian” din Festivalul ”Viața e frumoasă”, Teatrul de Operetă - București, noiembrie 2010

Fitness - de Jacques de Decker, Teatrul de Comedie 2008, premiera la Ambasada Belgiei din Bucureşti, muzica Mihai Bisericanu
Sosesc deseară - de Tudor Mușatescu, Teatrul "Maria Filloti" - Brăila 2001
Trei piese scurte în lb. franceză, ca premiu la Tineri Autori 2000, la Institutul Francez - București
Membru în Juriul de dramaturgie Francofonă - Bruxelles, iunie 2000

Dublaje personaje Disney (Warner Bros, etc)

Rango - Rango (Paramount) - Film

Oscar - Viața în acvariu - serial

Moseby - Viața pe punte - serial

Mushu - Mulan, Mulan II (Disney) - Film

Donkey - Shrek 3, 4 (Dreamworks) - Film

Junior - Kim Posssible - serial

Prof. Rotwood - American Dragon - serial
Terry, Wen - B-Daman - serial
Mr. Whiskers - Brandy & Mr. Whiskers - serial
Pleakley - Lilo & Stitch - serial
Herb Muddlefoot - Darkwing Duck - serial
Timon - Timon & Pumba (Lion King 1 1/2) - serial
Panic - Hercules - serial
Spot Helperman/Scott Leadready II - Teacher's Pet - serial
Pluto - House Of Mouse (Casa lui Mickey) - serial
Gopher - The Many Adventures Of Winnie The Pooh (Ursulețul Winnie) - Film
Porky Pig - Duck Dodgers (Looney Tunes) - serial

Televiziune

Invitat la: Odată în viaţă (TVR) 2008
Invitat la: Dănuţ S.R.L. (TVR) 2008
Invitat la: Furori (Kanal D TV) 2007
Prezentator Gala DISNEY - Crăciun 2006 (TVR)
Chiar EU - Crăciun în Familie (TVR) 2005
Invitat la: Duminica în Bucătărie (AcasăTV)
Invitat la: Cei mai frumoși ani (Antena 1), Duminica în bucătărie (AcasăTV)
Poezii TVR International
Prezentator - "Siesta și fiesta" TVR
Ceda - Doamna Ministru - B. Nusici, regia Florentina Enache
Invitat - Ceaiul de la ora 5 TVR
Invitat - Duminica în familie (Antena 1), Vara în doi (TVR)
Aurel - Vacanța la munte, regia Olimpia Arghir
         Buffoniștii - regia Sergiu Ionescu
Tânarul - Noaptea marilor speranțe, regia Domnița Munteanu
Tuzenbach - Trei surori - Cehov, regia Cornel Todea
Constantin - Capul de Rățoi - Gh. Ciprian, regia C-tin Dicu
Mangini - Astă seară se improvizează - Pirandello, regia Eugen Todoran
Al. Mitu - Dacă e sâmbătă e comedie... - regia Cornel Dalu
         Varietăți, Voice-over, Radio, Reclame

Roluri studenție

FILM: Relu - Km. 36 - regia Anghel Mora
        Iliuță - Niște băieți grozavi - regia Cornel Diaconu
        Scăpărici - Maria și Mirabela în Tranzistoria - regizor Ion Popescu Gopo
        Costin - Luminile din larg  - regizor Stelian Stativă

TEATRU: Tonino - Clownii - regia Mihai Mălaimare, Teatrul Național
            Nebunul - Regele Lear - Shakespeare, regia Andrea Vulpe, Studioul Cassandra